A zase s troškou do mlejna
Zdar kolegové,posílám drobný příspěvek, aby se to tu někam hnulo. Reaguji tak trochu na dotaz davidrafaj v příspěvku provina, kde se ptá kde má hledat, aby něco nacházel. Odpovím takto: je pravdou, že i na profláklých lokalitách se nechá stále nalézat, já třeba chodím postupně na všechny místa, kde už jsem byl a stále nalézám. Je to tím, že detektorem nikdy nepročeš konkrétní místo tak důkladně, abys mohl říct, že tam stoprocentně nic není. Pokud jsi začátečník, tak zkoušej dělat tzv. sondy, jako to dělám já. Někam jedu v okolí, třeba na nákup. Vezmu s sebou detektor a vyběhnu do lesa na půl hodinky a během té chvilky zjistí, jestli tam něco z minulosti je, nebo ne. Pokud naleznu byť jen knoflík, tak se tam příště vypravím třeba na půl dne. Prostě někam jedu a koukám kolem sebe po lesích, cestách a pěkných kopečcích a tipuji si takto lokality. A to teď nemluvím o lokalitách, které si tipuji na základě informací pamětníků, nebo studováním poválečných leteckých snímků. Tento koníček pro mě není jen v desítkách a desítkách kilometrů nachozených přírodou, ale i mraky hodinách strávených u počítače.
Dále je třeba mít oči dokořán. I bez detektoru se nechá najít zajímavý nález. O jednom takovém chystám reportáž do Detektor revue, ale ještě mi chybí jedna informace, aby měl příběh hlavu a patu a to ještě chvilku potrvá. Pak vám to sem hodím.
Takže posílám dvě věci, nalezené každá na jiné, ale dost profláknuté lokolitě.
První je o nějaký el. vehement, který jsem našel po detektoráři, který šel přede mnou a tuto věc vykopal a zřejmě si ji vůbec neprohlédl, že má Waffenamt, což já jsem udělal a jelikož je to německá armádní součástka do něčeho, tak jsem ji vzal s sebou. Možná to tu někdo z vás pozná, kdo to vykopal a nechal být :-) Já to beru :-)
Druhá věc je víko od amerického ešusu, ten samý příběh a jiná lokalita. a už vůbec nikoho nes... , že má dokonce i vyryté číslo a tím je nález ještě zajímavější. prostě vykopu, vidím nerez, myslím si že je to něco novodobého, tak to zahodím a jdu dál :-) Je třeba mít oči stále dokořán pánové :-)
Mně ta moje stále nadává, když jdeme na procházku ať nečumím po zemi, nezdržuju a jdu :-)
Takže pro kolegu Strojaře :-) Člověk může být ne úplně zdráv, mít třeba budíka, ale i tak může něco nalézt zajímavého a bez detektoru, anebo vytvořit příspěvek o něčem jiném :-)
Budu rád za ifo k vehemtu.
Ze Šumavy vás zdraví
Kódl
Přispívat do diskuze a hlasovat pro vybrané komentáře mohou jen registrovaní. Prosíme, zaregistrujte se nebo se přihlašte!
Komentáře
KasanderAdmin
24. 01. 2020, 11:21Pěkně napsané sněžný muži za otužilost, text i nálezy
klarkon
24. 01. 2020, 12:07Waffenamt má jaké číslo? Z toho by se možná dala určit fabrika.
Kódl
24. 01. 2020, 12:14Klarkon: pokusím se to ještě lépe opucovat, abych ho mohl přečíst
DFX
24. 01. 2020, 12:34jak pises, na jedny lokalite se da najit zas a zas, ale nezavidim nikomu, kdo jde po me, ja mam ctvercovej system s orientacnimi body a v hlave gps i krokomer zaroven, takze pokud neco necham za sebou, tak spis vyjimka
Megy
24. 01. 2020, 14:45Já tam v tom vidím WaA584
Tady jeden překlad z odkazu.
WaA 584. Toto číslo je spojeno s několika společnostmi v Berlíně (odkaz 17), včetně:
Dr. Seibt AG - speciální továrna na rádiová zařízení; např. vysílače jako 5.W. S., 5.W. S.b. a 10.W. S.c. ; 1910-1931: „Dr. Georg Seibt, továrna na elektrické a mechanické přístroje“)
Konstrukce přístrojů Baco v Berlíně-Pankowě: "Invertory" (měniče DC-DC chopper, "chopper", "chopper cartridge", např. WGl12a), rotační měniče výkonu (EUa2 / a4, EWc / c1 / e, SEUa / a1, U30, TM15a)
Paul Linke v Berlíně-Tempelhof: podobné výrobky.
Varta a Pfalzgraf; baterie, jako je 2B38
AEG (např. Konektory kabelu těžkého pole).
Aktiengesellschaft Mix & Genest Telephon-, Telegraphen- und Blitzabliter-Fabrik of Berlin-Schöneberg (polní telefony typu FF33; M&G (Emgefunk) se v roce 1930 stala součástí Standard Elektrizitäts-Gesellschaft AG / ITT.
Siemens Halske; např. polní telefonní části a vybavení, jako je "Amtzusatz", patch desky
Valvo: vakuové trubice (ventily)
Stavební firma Neumann & Borm z Berlína-Schönebergu. Pro Wehrmacht vyráběli předměty, jako jsou spínače časového zpoždění a akustické přibližovací pojistky pro řízené střely, mikrofony, spínací a kabelové rozvodné skříně.
Objevuje se také u položek na Morseových telegrafních klávesách.
Kódl
24. 01. 2020, 15:18megy: děkuji, vidíš dobře Byl jsem to opucovat a je to tak. Tak teď by to mohl někdo poznat, nebo zkusím hledat fota jednotlivých zařízení o kterých píšeš.
Pid
24. 01. 2020, 22:30No z komunikačního zařízení to není, spíš nějaký rozvod. Drží to středový šroub s korunkovou matkou, možná se to skládá z otočných půlek, snad přepínač nebo otočný kontaktní pole, čert ví. Zkusil bych to namazat a rozšroubovat, není na tom co zničit. Možná by nebylo marný se zeptat tady: www.funksammlermilitaria.com. Provozovatel stránek je kapacita na německý elektro...
Kódl
24. 01. 2020, 22:38Pid: díky moc, mě se zdá, že by tam uvnitř mohl být nějaký přepínač, nebo něco podobného. Dva vývody tam, dva ven. Tak by tam mělo něco být, jinak by to nedávalo smysl, aby to fungovalo jen jako spojka dvou vodičů
Kódl
24. 01. 2020, 22:47Pid: díky moc, mě se zdá, že by tam uvnitř mohl být nějaký přepínač, nebo něco podobného. Dva vývody tam, dva ven. Tak by tam mělo něco být, jinak by to nedávalo smysl, aby to fungovalo jen jako spojka dvou vodičů
Kódl
26. 01. 2020, 08:17Tak z Funksammlermilitaria.com mi odpověděli toto:
Hi Karl, doesn’t look familiar to me, it certainly isn’t communications gear.
Perhaps it was some kind of pump housing…
Regards,
Takže budu muset pátrat dál
Ale o tom ten náš koníček tak trochu je ne?
kolovrat71
26. 01. 2020, 19:21.
strelok1
29. 01. 2020, 22:14Vypadá to jako měnič napětí, nebo pojistkový box. Jistý si opravdu nejsem.