Přispívat do diskuze a hlasovat pro vybrané komentáře mohou jen registrovaní. Prosíme, zaregistrujte se nebo se přihlašte!
Doporučené detektory
|
Rýžování zlata
|
Nejkomentovanější
Prosím určení | |
Čs kombinéza, kdo poradí? | |
Mina-TM41? | |
Neznámá loďicka, první republiky? | |
Letecká bunda + kalhoty |
Outdoorové vybavení
|
Kopací nástroje
|
2003 - 2024 © DetektorWeb.info - Detektory kovů, detektor web | info@detektorweb.cz
Vytvořilo: Plugo - tvorba e-shopů, tvorba www stránek
Komentáře
kulak
29. 05. 2008, 10:49Krásná to M. Terezie také už jí mám
MarekFox1
29. 05. 2008, 11:47ta asi kopaná není, co?
jenk007
29. 05. 2008, 12:12Mně se to takhle líbí, ale numismatik by tě za tu setřenou patinu asi nepochválil.
rock in rock
29. 05. 2008, 12:23Můj názor je, že pokud chce někdo vidět originální povrch, patina musí dolů. V DR se mi líbil článek o čištění, kde restaurátor mluvil o tom, že patina je korozní produkt a restaurátoři se ho snaží dostat dolů aby se ukázal originální povrch restaurované věci. Někdy je hold reliéf pouze už jen na patině a po očištění nám zůstane „prázdná placka“. Sám používám takový „recepis“ jak sundat patinu, samozřejmě je velmi důležité vědět kdy se patinu vyplatí odstranit a kdy ne. Až budu mít chvilku času, pošlu sem „recepis“ i s nějakou fotkou. U této „Terezky“ bych to nepovažoval za katastrofální, že byla odstraněná patina, Terka ukázala originální povrch.
jezero
29. 05. 2008, 13:34rock in rock :
prosím Tě, co to tady plácáš o patině? Víš vůbec jak vypadá stará ušlechtilá patina : Žádný recept na sundavání patiny sem nedávej, nebo se toho někdo nezkušený chytne a udělá si na svých věcech nevratnou škodu. Zajdi si do muzea a tohle jim tam řekni. Uvidíš jak poletíš.
rock in rock
29. 05. 2008, 16:20Jezero:
Celkem jsi mě pobavil :-) Zdroj - DR (Detektor Revue) - Dvou dílný článek o čištění nálezů číslo 2/2007 a číslo 1/2008 - "Tajný život kovů" otázka zněla "Co s patinou? ". Nechce se mi tady fakt opisovat celou odpověď, opravdu doporučuji si přečíst a udělat si vlastní názor. Ke komentáři jsem napsal: "je velmi důležité vědět kdy se patinu vyplatí odstranit a kdy ne". Hádej proč tam ta věta je? Ono vlastně v mém komentáři je hned na úvodu napsáno „V DR se mi líbil článek o čištění…. “
Každý z nás má doma určitě nepřeberné množství nejčastěji nacházených mincí (RU haléře, komunistické hnusy, apod. ) a když jich máš 35 jednoho druhu, tak čistíš a čistíš a čistíš až se dostaneš na originální povrch. NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE VĚDĚT KDY SE VĚC MŮŽE ČISTIT A KDY ČIŠTĚNÍ VĚC NEZVRATNĚ POŠKODÍ. Nic si z toho ale nedělej, když jsem to slyšel poprvé, zhrozil jsem se velmi podobně jako ty. V ruce jsem ale držel dvě mince, nečištěnou a čištěnou. Pokud máš minci vzácnějšího ražení v počtu jednoho, dvou, třech kusech a nejsi si 100%!!! jist, pokus – omyl rozhodně nedoporučuji! Čištění vyžaduje znalost materiálu a předpoklady chování struktury materiálu.
Vzpomněl jsem si na svou reakci když jsem slyšel postup čištění poprvé – byla velmi podobná té tvé, což mě pobavilo. Nikoho k ničemu nenabádám ale je komentář je pouze informační (jak to už u komentářů je). Víš Jezero, je to jako když se zeptáš dvou restaurátorů zda-li věc (konkrétně je řeč o mincích, tak u nic zůstaneme) lakovat, nelakovat – jeden ti odpoví nelakovat, druhý ti odpoví lakovat. Když se zeptáš třech numismatiků dvěma se zježí pleš a třetí ti řekne lakovat… Já věřím že konkrétně ty jsi inteligentní a chápeš co tím chci říci.
dukát
29. 05. 2008, 18:24Zase diskuze o ho. v.ně. Tahle mince to má pro sběratele už zasebou. Ať s ni uděláte, co s ní uděláte pořád to bude strašidlo. Když si přitáhnete z lesa na dvůr před barák totální vrak Škoda 1000 MB a budete to leštit, odstraňovat patinu, zachovávat patinu, pořád to bude strašidlo. Když si ale postavíte na ten dvůr Škoda 1000 MB, co stála 45 roků v garáži a má najeto 600km, tak to budou všichni čumět. No a takhle nějak to je i stěmi mincemi, odznaky, metály, bodáky, kvéry............
jezero
29. 05. 2008, 19:20dukát :
pokud by jsi to všechno pozorně četl, tak se zde nepsalo o této minci, ale všeobecně.
dukát
29. 05. 2008, 19:43Přesně tak.
Haderach1
30. 05. 2008, 09:01rock in rock :
Promiň, ale zrovna ta tvá první věta je totální hovadina. Řada měděných, či spíše bronzových věcí se dá najít (a dočistit) s nádhernou patinou buď primární (hnědočernou), nebo sekundární (tmavozelenou), která je tenká a přesně kopíruje povrch. Typicky zrovna bronzové RU haléře. Často samozřejmě v závislosti na agresivitě půdy je povrch napadený jinak (je "rozežraný", nebo je tam několik druhů "oxidací") a o ušlechtilé patině se mluvit vlastně nedá - potom už je otázka, jestli to vzít až na kov na místě...
Tricura
30. 05. 2008, 15:02Pěkné kolečko si zaslouží i lepší foto, jinak gratulace
lgg
31. 05. 2008, 15:58Tenhle krejcar-Marie Terezie jsem před pár lety taky našel-uplna nahoda, byla to takova povrchovka-bez detektoru. Je to fakt pěkná mince-dodneška z ní mám největší radost.