Fliegerfaust
Dostřel této zbraně byl cca 2km, výroba byla schválena během ledna 1945 a bylo objednáno pro začátek 10 000 kusů. O osudech vyrobených Fliegerfaustů je toho známo velice málo. Německá plány předpokládaly široké rozšíření těchto zbraní nejen u vojenských jednotek, ale například i u strojvůdců lokomotiv či řidičí nákladních vozidel aby se mohli bránit všudypřítomným "hloubkařům". . Podle různých, více či méně hodnověrných, zdrojů mohlo být několik desítek kusů i bojově použito. Což, ale nelze doložit, protože pokud bylo jejich použití bylo úspěšné tak o tom spojenečtí piloti těžko mohli podat zprávy. Nicméně několik hlášení spojeneckých letců naznačuje, že se mohli s tou zbraní mohli setkat. Jsou to ovšem dohady. Jediným faktem zůstává, že do rukou britské a americké armády padly dva kusy této zbraně v nepoškozeném stavu. Podle poválečných testů se jednalo o velmi nebezpečnou zbraň, která mohla nízkoletícím letounům způsobovat značné ztráty.
Přispívat do diskuze a hlasovat pro vybrané komentáře mohou jen registrovaní. Prosíme, zaregistrujte se nebo se přihlašte!
Komentáře
MG34
04. 10. 2007, 14:30Zajímavý článek! Dosud jsem o této zbrani nevěděl...
Vacis
04. 10. 2007, 18:08Kdyby němci tak rychle nepadli, myslím že by se objevilo plno zbraní, nad kterými by spojenci zaplakali
Merka
04. 10. 2007, 19:15Hm, boli majstri v robení zbraní práve to robí nemecký wehrmacht, že dodnes sú tie zbrane zaujímavé a keby mali čas ich dokončiť, tak by červený aj spojenci mali hlavy v smútku. Ale nakoniec sme radi, že to takto dopadlo, že.
siko
04. 10. 2007, 23:11Super clanok takuto zbran vidim prvy krat v zivote a to som uz prezil zopar zim