Lžíce
Zdravím všechny slušné lidi na tomto webu. Vyhrábl jsem tuto lžíci na které neni nic tak zvláštního, až na její hmotnost. Váží 88g, což se mi zdá ve srovnání se standardem až moc a vůbec nevím z jakého je matriálu. Tak jestli někdo víte prosím poraďte. Díky moc.Přispívat do diskuze a hlasovat pro vybrané komentáře mohou jen registrovaní. Prosíme, zaregistrujte se nebo se přihlašte!
Komentáře
stopercz
04. 12. 2009, 11:44Máš to tam napsané. (:o))
tezcatlipoca
04. 12. 2009, 12:00china silber = alpaka, výrobce Berndorf metallwaaren fabrik (nad medvědem BMF)
005fox
04. 12. 2009, 12:00přesně tak, je to tam napsané
Flipp
06. 12. 2009, 16:56Pár zajimavostí o alpace z netu. Strojově přeloženo, tak to místy zní jako návod na použití výrobku z Číny:-)
Alpaka je slitina kovu z mědi s niklem a často ale ne vždy zinek. To je jmenováno pro jeho stříbřitý vzhled, ale obsahuje žádné základní stříbro ledaže pokrytý. Jiná běžná jména pro tuto slitinu jsou alpaka, paktong, nové stříbro a alpacca.
Nepřehlédněte: Tato stránka obsahuje strojový překlad textu z anglické encyklopedie Wikipedia. Pokud budou některé pasáže špatně srozumitelné, zkuste se podívat i na text v originále, který najdete pod odkazem Nickel silver. Překlad byl vytvořen pomocí překladače Eurotran.
Použití
Alpaka nejprve stala se populární jako základní kov pro stříbrný pokrytý příbor a jiné stříbro, pozoruhodně electroplated wares volal EPNS (electro-pokrytá alpaka).
To je použito v zipech, lepší-klíče kvality, bižuterie, pro výrobní hudební nástroje (např. , činely), a je přednostní pro dráhu v elektricky hnaných modelových železničních nákresech jak jeho kysličník je napomáhající. Také, po asi 1920, jeho použití stalo se rozšířené pro kapesní nůž vzpruží, kvůli jeho opracovatelnosti a odolnosti proti korozi. Prior do této úrovně, nejvíce obyčejný bylo železo.
To je široce použité ve výrobě mincí (např. GDR se otiskuje, portugalština escudo).
Jeho průmyslová a technická použití zahrnují námořní kování a vodovodní armatury pro jeho odolnost proti korozi a topné spirály pro jeho vysoký elektrický odpor.
To bylo použito v konstrukci tricone Arly kytara resophonic. To je také zvyklé na produkci trubky (volaly základy) na kterém rákosy hoboje jsou svázány. Pražce kytary jsou vyrobené z toho, také na mandolíně, bendžo, bas, etc.
Hudební nástroje, včetně flétny, saxofonu a francouzštiny roh může být vyroben z alpaky. Například, někteří vedoucí saxofonoví výrobcové takový jako Keilwerth, Selmer, P. Mauriat, Yanagisawa, a Yamaha nabídne saxofony vyrobené z alpaky který posednout jasnou a silnou kvalitu zvuku; další výhoda je ta alpaka nevyžaduje lak skončit. Z tom důvodu také, to je nejvíce obyčejně použitý dřevěný nástroj materiál klíčů - nejvíce klarinety, hoboje a podobné dechové nástroje mají klíče alpaky.
Jedovatost
Podle Merck manuálu 17. vydání p56, prodloužený styk slitin mědi s kyselým jídlem nebo nápoje (včetně vařícího se mléka) mohou výluh ven měď a jedovatost příčiny. Long nazve, nízké dávky mohou vést k cirhóze.
Historie
Alpaka je nejprve známá v Číně, a byl znán na západu od dovezený wares volal paktong nebo pakfong (白銅, doslovně “bílá měď”) kde stříbřitá kovová barva byla používána napodobit mincovní stříbro. Podle Bertholda Laufer, to bylo totožné s khar sini, jeden z sedmi kovů rozpoznal Geber. To bylo objeveno být měď-nikl-slitina zinku v 18. století. V 1770 Suhl (Německo) metalworks byly schopné produkovat podobnou slitinu a v 1823 soutěž byla zahájena zdokonalit výrobní proces tím, že vytvoří slitinu, která vlastnila nejbližší vizuální podobnost se stříbrem. Bratři Henniger v Berlíně a Ernst August Geitner v Schneeberg samostatně dosáhl tohoto cíle. Alpacca se stal široce známým jménem v severní Evropě pro alpaku poté, co to bylo používáno jako značka obchodní známky podle výrobce Berndorf. Forma alpaky byla také vynalezena v Birminghamu, Anglie v 1832.
Alpaka stala se široce použitá po 1840 s vývojem electroplating, jak to tvořilo ideál silný a jasný substrát pro plating proces. To bylo také používáno unplated v aplikacích takové jak levnější stupně příboru.
budla
06. 12. 2009, 17:21To:Flipp, díky za vyčerpávající komentář a dík všem za okomentování
pavlikjaa
28. 09. 2010, 22:28ahoj mohl bi ses mi prosimte ozvat na mail? pavlikjaa@seznam.cz diky