Německý důstojnický kabát
Zdravím všechny hledače, tak jsem zcela náhodou do sbírky získal německů důstojnický kabát, knoflíky jsou vyměněné za civilní, to nebude probém vyměnit, někdo na zádech z nesmyslných důvodů odpáral štítek výrobce a ač se nezdá, je opravdu šitý tzv. na tělo na štíhlou postavu, přední díly, které se přes sebe překládají, kabát v nezapnutém stavu opticky rozšiřují. Není nikde rozpáraný, jen poutko z jedné strany. Uvnitř nalevo jistící pásek s druky, naproti k tomu očko a v levé přední kapse je poutko s kovovým očkem - na hodinky? Na řemínek k pistoli? Tak půdovkám zdar!!!!!!!!!!!!Přispívat do diskuze a hlasovat pro vybrané komentáře mohou jen registrovaní. Prosíme, zaregistrujte se nebo se přihlašte!
Komentáře
ogi
01. 02. 2011, 19:35pěknej. .
ETTT
01. 02. 2011, 19:45a kam se podel zajcev? pekne
Špagi
01. 02. 2011, 22:08Pěkně zachovalý, krása. Gratuluji. Mohl jsem mít od gestapa, ale máma si vzpoměla, že ho v rámci úklidu v cca 60letech hodila do popelnice. No byl jsem na infarkt, ale což...
Měj se Špagi
Jochen
02. 02. 2011, 00:00TOMM: Hezkej je. Nejsem sice odborník přez hadry, ale něco jsme už viděl. Nevidím důvod ho považovat za německý váležný. Nemůžu si pomoct. Ale třeba se pletu.
todus
02. 02. 2011, 07:54Samozřejmé může se jendnat o německý kabát, ale dle odpáraných identifikačních znaků výrobce, nelze přesně určit. Tyto "kůže" si pořizovali důstojníci německých ozbrojených složek, na svoje vlastní náklady, tudíš nebyli součástí standartní výstroje.
foxconn1
02. 02. 2011, 14:09klasika 50 leta - s armádou (jakoukoli) to nemá nic společného :-)
kubajchan2
02. 02. 2011, 14:45Na 90 procent-armadni-valka... Urcite ne Cs padesata leta. .
Wilhelm.K
02. 02. 2011, 17:17Tenhle kabat skutecne vypada jako nemecky armadni. Civil to neni ani nahodou. Nemecke armadni kabaty jsem videl v nekolika variantach, vzdy mely spolecne nasledujici znaky-zapinani dvourade na 6+6 knofliku, kozeny(ne sametovy) limec, manzety na rukavech(vetsinou falesne). I barva kabatu je spravna, alespon mi pripada, ze je sedy. Civilni, nebo ceske vojenske, byvaly nejcasteji hnede, zatimco nemecke jsem videl jen sedomodre, sede, sedozelene a cerne, nebo cernosede. Kdyby ti na nic nebyl, mel bych o nej zajem
Degrelle
02. 02. 2011, 19:56Existuje nějaký armádní výstrojní předpis podle kterého lze určit, že se jedná o německý armádní kabát z 2. svět. války, když to s takovou jistotou tvrdíte? Nevylučuji, že si honějaký důstojník koupil někde v krámě, jako kdokoliv jiný, tyto kabáty byly v 1. polovině 20. století běžně v prodeji. Nicméně kupec se našel, úkol je splněn, tak je to fuk.
elk
02. 02. 2011, 20:35K-cero
Wilhelm.K
02. 02. 2011, 21:18Nevim zdali existuje primo vystojni predpis tykajici se Ledermantelu fur Offiziere. Tusim, ze ho asi mam, ale nechce se mi ho v hromade papiru hledat, tudiz nemohu dokazat. Jde hlavne o to, ze je to dobre vypadajici kus. Ledermantelu mi proslo rukama docela hodne, nektere z nich byly opatreny i narameniky- vsitymi do ramene, nebo na poutkach, nektere mely treba knofliky prisite, jine zase upevnene v kovovych pruvlackach zajistene krouzky. Vzdy podle stitku byl vyrobce nejaka kozedelna firma. Je to stejne jako u dustojnickych uniforem. Kazde sako a kalhoty jsou jinak provedene, na vse byl predpis, ale dustojnici veci nefasovali, nechali si je sit na zakazku u nejruznejsich krejcich, proto ta variabilita v provedenich. Po valce se delaly standardne Ledermantely pro BW, ty byly vsechny prakticky identicke a znacene armadni zakazkou. Od pred a valecnych se lisily treba 5 knofliky, jinak jsou jednoduseji site. Jestli TOMMuv kabat byl sity pro civilni pouziti nevim, ale vizuelne je proste vporadku jako vojak. Svuj nazor samozrejme nikomu nevnucuji, at si kazdy mysli co chce.
TOMM
02. 02. 2011, 22:00Reaguji na příspěvky, naprosto souhlasím s tvrzením kolegy Wilhelma. K., na kabátu jsou knofliky upevněné v kovových průvlačkách a zevnitř jištěny silnými koženými protikusy tloušťky 4-5 mm o průměru 25 mm. Jinak jsem začal studovat veškeré dostupné filmy, fotografie, atd a všechny důstojnické kabáty jsou naprosto totožné a shodují se střihově s uvedeným kusem. Kabáty čs. z 50 let jsou diametrálně jiné, což je na první pohled vidět. Díky za příspěvky.