Setkali jste se s podobným kroužkem?
V Evropě se ptáci kroužkují od roku 1899. V současnosti se můžeme při hledání setkat i s takovýmto ptačím kroužkem, který už nemá značení NÁRODNÍ MUSEUM PRAHA, ale přímo jméno kroužkovatele a místo kroužkovací stanice. Umožnila to vyhláška Ministerstva životního prostředí, která se týká všech kroužkovatelů, kteří jsou členy Společnosti spolupracovníků Kroužkovací stanice NM a složili zkoušky. Zároveň musí mít schválený projekt a dodržovat metodiku stanovenou Kroužkovací stanicí NM. Vyhláška ale neumožňuje kroužkování nejohroženějších druhů ani kroužkování v chráněných územích. Zde je odkaz na stránky kroužkovatele, který prezentované kroužky používá a kde se dozvíte něco o jeho projektu. http://sovy-zvaral. webnode.cz/ ROSSYPřispívat do diskuze a hlasovat pro vybrané komentáře mohou jen registrovaní. Prosíme, zaregistrujte se nebo se přihlašte!
Komentáře
jajan
22. 10. 2012, 17:52Také kroužky beru a Muzeum Praha jsou běžné a jeden jsem posílal v dopise i s pařátem, ale odpověď mi nepřišla. Zatím dávám do krabičky, ale takové nové jak máš na foto nemám.
Rossy
22. 10. 2012, 18:15To:jajan. Posílal jsem majiteli těchto kroužků informaci o nálezu i se souřadnicemi. Popsal jsem mu, že byly nalezeny detektorem kovu. Podle jeho odpovědi nemá evidentně detektoráře rád. A to hodně. Už to víckrát neudělám. Když si přečteš úvod jeho stránek tak je naštvaný asi na celý svět.
Rossy
22. 10. 2012, 18:21P. Žáková z NM Praha mi zatím vždy odpověděla. Ale já ji posílám mailem jenom opsané údaje z kroužku a místo nálezu.
Rossy
23. 10. 2012, 08:11Jen ještě něco k materiálu ze kterého jsou tyto dělené ptačí kroužky vyrobeny. Je to hliník, ale jakoby "hliníkový lexan". Jsou o polovinu lehčí než klasické hliníkové kroužky NM PRAHA.
Kryšpula
23. 10. 2012, 09:58Mám taky pár těchto Zvařala Zlín
Rossy
23. 10. 2012, 10:06To:Kryšpa. Už jsem se lekl, že jsem sám kdo je našel.