Utajený prokletý nález mincí na konci vesnice
Asi kolem roku 1984,si jistý pan Jaroslav J. krátil cestu k lesu přes rozorané pole. Všiml si několika zelených plíšků, posbíral je a strčil do kapsy. Když je přinesl domů, zjistil, že se jedná o stříbrné mince. Když přes pole šel i podruhé, opět mince nacházel.A pak ještě a ještě. Následovalo několikaleté dosbírávání plíšků. Občas se tam našel i slepenec spečených mincí. Následovala manipulace s lopatou, která přinesla uražené dno džbánu plné dvoutolarů a tolarů. To skončilo v rukách mého strýce. Začalo rozprodávání a zjišťování ceny těchto mincí. Musím říct, že doba byla neklidná, komunismus frčel v plném proudu a strach z nalezených a neodevzdaných mincí byl obrovský. Tak i prodej mincí trval dlouho. Jen pro představu-cena jednoho tolaru, co si z vyprávění od tatínka pamatuji, se rovnala koupi nové pračky nebo televize. Mince se hromadily doma.
Dodnes si vzpomínám na octovou vůni, která se šířila chodbami domu, kde se plíšky koupaly. U nás doma těchto mincí bylo asi tisíce, tolarů asi deset, z větších mincí si vybavím půltolary, čtyřiadvacetníky českých stavů a Pražské groše. Ty měl pod dohledem můj tatínek. Největší hamoun po těchto mincích, které se po hrábnutí do hlíny sypaly všude, byl můj strýc. Ten měl doma odhadem pět tisíc drobných mincí, kolem čtyřiceti dvoutolarů a desítky, možná i stovky tolarů. Klondajk se brzo začalo říkat místu, o kterém Vám píši. O pokladu se brzy rozkřiklo a místní obyvatelé chodili na pole vždy po dešti sbírat plíšky. Kolik jich doma mohou mít, nevím, ale myslím, že hodně. Já jsem byl pořád malý kluk a touhu najít si nějakou minci jsem měl velikou. Bohužel na místo bylo odevšad vidět a bylo nejlépe pro mince chodit za tmy. Tomu všemu nepřála doba a strach z postižení z neodevzdaného nálezu. Léta běžela a na pole se stále sjížděla stejná banda ziskuchtivých lidí. Když mě bylo 14 let, odhodlal jsem se za bílého dne do těchto míst zajít. Na poli byla vzrostlá kukuřice. Vplížil jsem se z jednoho kraje pole na místo, které jsem za ta léta pochytil. Hrábnul jsem s motyčkou do země a nic. Popošel jsem několik metrů, zakopl motyčku do země a holýma rukama jsem se přehrabával v hlíně. Mince se sypaly ze všech stran. Každé hrábnutí přineslo několik mincí. Byl jsem v euforii. Za tři hodiny jsem měl nasbíráno, připomínám, že bez detektoru. Větrem šustící kukuřice, hluk divokých prasat, mě přepadl strach raději jsem vyrazil zpět domů. Doma jsem mince opláchl a spočítal. Věřte nevěřte napočítal jsem jich přes čtyřista, z toho tři tolary. Drobné mince byly zelené, větší byly krásně čisté. Chtělo by to detektor a místo důkladně prohledat. Jenže nebyly prachy. Z čeho taky-pořád jsem totiž žákem základní školy. Až v roce 1989 jsem si zakoupil laciný detektor kovů na kabely ve zdi, ale k ničemu to nebylo. Nepomohl najít žádnou minci. Pořád se na stejné místo vracelo čím dál více lidí a hamižně sbíralo a překopávalo pole. Někdy s úspěchem, někdy bez.
Nevím o někom, že by tam přitáhl detektor. Na místo se ponejvíc chodilo za tmy a když přes den, tak velice opatrně. A nikdy se na místě nezdržovalo dlouho. Ve vsi stojí krásný zámek. Asi 300 metrů od místa. Patřily mince někomu z jejich majitelů? Asi ano, poněvadž by normální člověk nemohl takovou sumu peněz za život našetřit. Mince byly ukryté v době neklidné třicetileté války.
Až po roce 1995 se na místo sjíždějí první lupiči pokladů vybaveni drahými detektory a místo pečlivě vysbírávají. Ještě se snažím hledání znepříjemnit naházením kovového odpadu na místo označené v poli. Z povzdálí jsem je bezmocně sledoval z úkrytu lesa. Nešlo mi do hlavy, kdo je na místo dovedl. Jejich pražské "espézetky"mám dodnes napsané. Na místo se jezdilo dlouho, snad půl roku denodenně. Ani zaseté obilí a pokuta od JZD jim nekazila radost z hromady mincí. Teď už je místo opuštěné. Ale lidé ze vsi mají na toto místo vzpomínky a navíc těch pár desítek, možná i stovek mincí, které za ty roky lidé z okolí posbírali, vše umocňuje. Já jsem krátce po revoluci zkoušel mince rozprodat. Několik dní jsem bloudil po Praze, nabízel je ve starožitnictví. Nikde o mince nebyl zájem, že jim to nosí lidí po pytlích.
Někdo zase nevěřil v jejich pravost, a tak raději řekl, že nemá zájem. Když mi jistý pan v Pařížské ulici nabídl za tolar 14 tisíc korun, neodolal jsem a nabídku přijal. Zbytek mincí někde na Vinohradech odprodávám překupníkovi za 50 tisíc korun. Jsem devatenáctiletý mladík a toto jsou pro mě lákavé peníze a já je přijímám. Po zjištění v krátké době poznávám, o které mince je největší zájem a z celé sbírky ještě než ji prodám vyndavám padesát kusů těch nejcennějších. Ty si ponechávám.
Strýce ještě za komunistů navštívil zloděj. Mince schované v reproduktoru rádia odnáší. Hlásit se nic nemůže, a tak i strýc přichází o všechny mince. Co si pamatuji z jeho vyprávění, dvoutolary prodával před revolucí za 20 tisíc korun, což byla zaručeně veliká suma. Krátce po revoluci odjíždí do Neměcka kupoval zánovní auto. Můj táta se svou sbírkou mincí brzy a poměrně mladý umírá, tím pádem mince náleží mně. Bohužel jsou za ta léta hodně přebrané a bezcenné. Je jich asi třista kusů a jeden tolar. Ty pak prodávám jistému překupníkovi do Příbrami za 30 tisíc korun. Jsou tam polské půlgroše a feniky. Zdá se, že povídka o pokladu končí. Ale není tomu tak. Na místo s radostí mířím se zakoupeným detektorem značky teknetics t2 a hledám. Na pole za vsí už několik let nejezdí hledat nikdo, mám tam chalupu, tak bych si toho všiml. První den jsem našel stodeset mincí, z toho dva půltolary a Pražské groše. Druhý den ještě nacházím dalších deset mincí. Každý rok se těším na podzim, až zorají pole, ale vše už bezúspěšně. Ještě si vybavím jednu procházku nedaleko místa, kde ke mně přišel hledač z Prahy a o tomto místě vyprávěl. Snad, že měl jeho známý na ono místo jezdit a posbírat kolem tří tisíc kusů mincí. Ptám se, jak je možné, že takto veliký nález mincí, o kterém věděl kde kdo, že zůstal před úřady utajen? Dnes, když někdo přijede do vsi a ptá se na ono místo v polích, nikdo o ničem neví.
Pomsta pokladu mincí na konci vsi:
Strýc přichází o poklad, zloději! Nebyl to nikdo jiný než pár lidí, kterým se mince prodávaly. Strýc je momentálně v domově důchodců a těší se z každého nového rána. Jaroslav J., nálezce pokladu, je 7 let mrtev. Pomohlo ke smrti Jaroslava J. prokletí pokladu. Můj táta, Pavel J. , 9 let mrtev. Majitel nejbližšího domu v sousedství pole, pan Jan L. , mrtev. Paní Anežka L. mrtvá, pan Josef H. mrtvý, pan Vladislav P. se v traktoru převrátil na nedaleké mezi. Než přijela sanitka, zraněním podlehl. Zdá se, že tento muž neměl s nálezem nic společného. Bydlel v sousední vesnici, pracoval v JZD. Ale co když právě on zorával pole, rozbil džbán plný stříbra a tímto spustil celé zlo? To je jen pár lidí, na které jsem si vzpomněl, kteří na místo pro grošíky chodili. Ptám se tedy i já. Kolik dní mám před sebou? Měl jsem vůbec právo do onoho pokladu nálezu vstoupit? Nebo jsem měl nechat poklad spát? Bylo to štěstí, když můj děda poprvé v roce 1984 pár mincí našel, nebo prokletí? Jisté je jedno. Šlo o obrovský poklad mincí s několika tisíci kusy. A já dnes mám jen jediný tolar přidělaný k řetízku, který ze strachu z kletby nenosím a marně se ho snažím na Aukru prodat. Bohužel očko přidělané na hraně mince nedává mnoho úspěchů minci vydražit. Přece jen se mi po čase podaří tolar prodat. Na účet mi přichází částka 3460 korun. Odesílám ho v obálce jako cenné psaní. Bohužel po krátké době přichází zpět-nevyzvednuto. A opět se ptám, proč si někdo zaplatí takto drahou minci a nevyzvedne si jí.
Stalo se něco? Z obavy ze strachu házím tolar do nedalekého rybníka v Táboře. Je to nejstarší uměle vytvořená nádrž v Evropě. Kdo ho jednou najde v hromadě bahna, komu přinese neštěstí? Kdo bude jeho novým majitelem a jak dlouho? Tyto řádky jsem se rozhodl poslat a zveřejnit až teď, kdy ležím na Jednotce intenzivní péče a nemám šanci žít. Rakovina mě ničí den ode dne. Nezbývá mi nic než čekat na smrt. Potlačující prášky na bolest nezabírají. Tyto řádky jsem vám napsal v roce 2011, neměl jsem odvahu ukázat veřejnosti pravdu. Dnes už je mi to jedno, zbývá mi pár dní života. Jsem další z obětí kletby? Proč se nám s mojí ženou za celé ty dlouhé roky nedaří počít dítě, přesto, že podle lékařů jsme oba naprosto v pořádku? Proč se ve vsi přestaly rázem rodit děti? Může za to duch, přízrak, který stráží poklad? Nebo jeho mrtvý majitel a čeká na zhmotnění sám sebe. Nedává mi žádný smysl, co se od roku 1984 na vsi děje. A co hledači, kteří tam jezdili s detektory? Jsou ještě mezi námi nebo je dostihla kletba? Parcelu nálezu kupuje nic netušící Karel M. z Prahy. Staví na ní chatku. Kolik mincí našel ještě on. Našel ještě nějakou? Když parcelu kupoval, věděl o pokladu? Když kopal základy pro základovou desku, co ještě objevil? Proč se mu narodilo po krátké době dítě, které je postižené?
Kolik dní, možná let má před sebou? Proč soused Pepa, který sousedí s parcelou, je už 14 let mrtvý? Další blízký barák, který má okna přímo na místo rozoraného pokladu, majitel-pan Vojta D. mrtev. Zahynul tragicky v lese při kácení stromů. Proč obyvatelé vsi začali záhadně umírat? Bohužel už se to nedovím. Z pokladu mi doma zbyla krabička padesáti cennějších mincí.
Bohužel nevím, kde je. Mám jeden ze dvou prstenů ze stejného místa. Nevím, zda-li k nálezu patřil, ale našel se poblíž o něho prokletého místa. Na prst si ho tehdy navlékla moje babička, je živa. Je jí 97 let. Viděla ho i moje maminka, 76 let, také živa. A já se ptám, ale jak dlouho. A kam zmizel druhý prsten? Co nejstarší žena Čech nenosí ho právě ona? Co když jim dal prsten nesmrtelnou moc? Neměl náhodou prsten v pokladu jinou očistnou moc?
Zatracený poklad za vsí!!!
Když si tento příběh čtu znovu, mrazí mě a vstávají mi hrůzou vlasy na hlavě. Zatracený poklad za vsí. Proč z vesnice, která měla 1984 devadesátsedm obyvatel je dnes na živu dvacetčtyři? Proč jsem upoután na nemocničním lůžku a zbývá mi pár dní života? Zatracený poklad za vsí. Ještě bych se chtěl vrátit na úplný začátek samotné historky. Narodil jsem se v okrese Karlovy Vary. Proč jsem se přestěhoval do jižních Čech? Proč jsem o celém pokladu, byť jako malé děcko, věděl? Proč zrovna já? A proč zrovna naše rodina? Proč si děda tenkrát zkrátil cestu přes pole a nešel po cestě? Je to osud, který naše rodina naplnila? Nebo jsem jen malá figurka na šachovnici, která udělala chybný tah?
Proč jsou mraky nad vsí tak neobvykle černé? Jakoby z oblohy na celou ves někdo koukal nebo snad střežil poklad, který neuhlídal, a páchal zlo...
To už se ale nedozvím. Ještě v letech 2014 vnáší do celého záhadného sledu událostí objasnění pan Janek Kroupa v pořadu Na vlastní oči. Ale epizoda zůstává nedokončená z důvodu dalšího úmrtí ve štábu. Jediné, co ubírá důvěryhodnosti tohoto příběhu je zpráva od psychiatra, ke kterému dlouhodobě docházím.
Zatracený poklad za vsí!!!
PEYMAN
Přispívat do diskuze a hlasovat pro vybrané komentáře mohou jen registrovaní. Prosíme, zaregistrujte se nebo se přihlašte!
Komentáře
Pimpf1936
23. 11. 2012, 15:43No woe, tak to je hororr
Ruljac 1
23. 11. 2012, 15:55Zajímaví článek, zavání to tajemnem a prokletím!
CheGuevara
23. 11. 2012, 16:08A já dnes mám jen jediný tolar přidělaný k řetízku, který ze strachu z kletby nenosím a marně se ho snažím na Aukru prodat. Z pokladu mi doma zbyla krabička padesáti cennějších mincí.
chlape když už vymejšlíš příběh tak si dávej pozor na podrobnosti
EDIE
23. 11. 2012, 16:18Není nic snažšího, než jít raději za tmy bez detektoru hledat mince na pole.....
judy
23. 11. 2012, 16:27Moc pěkně napsané, známý známého našel kdysi na poli džbán plný mincí. Vzal si jednu na památku ostatní zahrabal nazpátek. Když jsem se pídil po místě bylo mi řečeno že co je v zemi je země a že mi to nepoví. Asi pověra je silnější.
dabelhorny
23. 11. 2012, 16:30Asi treba zájsť častejšie ::: ale dobré. Záhada sama o sebe?? a
zero
23. 11. 2012, 16:38Jsi dobrý mystifikátor. Sepiš povídkovou knihu s podobnou tématikou.
pepa_d
23. 11. 2012, 16:42Jo nějakej pěknej půltolar bych bral, když se toho bojíš
Uďa
23. 11. 2012, 16:52Tahle hromádka mincí s prstenama mi je povědomá-kdopak mi je poslal s trošku jiným příběhem?
HAMZ
23. 11. 2012, 17:09... ale tak pěkně jsem si početl
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/204515-z-bagru-se-misto-hliny-sypaly-kilogramy-stribrnych-minci-vcetne-grosu/ počítam, že jde o nález z toho samého pole
Gazmanov
23. 11. 2012, 17:21Zdar chlape jestli je to pravda co píšeš i nálezy a bojíš se rád si tam zajedu a nějaké mince si najdu řekni přesné místo ae ves mě je jedno jestli natáhnu bačkory sterjnak už mě to všechno tady sere v tomhle státu hledacpicasso@seznam.cz
CheGuevara
23. 11. 2012, 17:35piccaso stojíš si na vedení? :D
dahled
23. 11. 2012, 17:48Ta fotka s prstenama, mi přišla na email už v únoru 2009
romale
23. 11. 2012, 18:35No,.. já znám tucet případů, kdy je vše zcela obráceně... jako strašák dobrý.. ? realita bývá jiná. Už nabíjím baterky, lovu zdar R.
amather123
23. 11. 2012, 18:43Tak a teď ještě o tom Budulínkovi.
bomber
23. 11. 2012, 19:23Zdar Peymane tvůj článek mně ohromil ale nepřekvapil protože sám něco takového prožívám a to díky tomu že jsme tři kluci našli poklad. Rád bych ti to blíže osvětlil ale raději ůsně bo nejsem na psaní. Dcela jsem čekal až se objeví zde článek na toto téma.
Dopídil jsem se k tomu jen díky tomu že dělám psychotroniku a léčitelství.
Posměváčky zde nečti oni na to dojdou později.
Jen důrazně varuji kdo našel poklad tak se vám obrátí zdraví a rodiny naruby. Funguje to stejně jako na vykrádače a hledače v pyramidách.
CheGuevara
23. 11. 2012, 19:47bomber už zase piješ ten marihuanovej džin?
kim
23. 11. 2012, 19:47tohle mohlo bejt vDR
Burchinal
23. 11. 2012, 19:54Hamz: tak v Jílovém bude tenhle víkend nebývale rušno. Hlavně v noci
milosj
23. 11. 2012, 19:56Maju pravdu, kdo ste našli nejaky poklad radšej mi ho odovdajte, ja ho už zneutralizujem...
dejv 15
23. 11. 2012, 21:17múj prastrejda našel poklad střibrnejch mincí, pražských grošú a nějakejchch měděnejch špuntů . Našel to při kopání základů chaty u Přeštic kde bývala vesnice zničená husity a pořád žije..... a ty se Peymane drž
rezekov
23. 11. 2012, 21:40Hezká čistá fotka a mince v super stavu.
Larry
23. 11. 2012, 22:08Jako spisovatel by jsi se uživil. Dobrá sci fi povídka...
Kobra
23. 11. 2012, 22:21Ahoj Peymane, nevim co si o tom mam myslet, v clanku je treba dosti jasny preklep jak pise CheGuevara a podle toho mnozstvi, cos uvedl ze se tam naslo by to nebyl nejaky dzban ale soudek, ci sud stribrnaku. Jinak obe tyto fota k tomu urcite nepatri, me se objevili na mejlu tak pred tremi roky a posilal mi je kluk jehoz to byl udajny nalez, ale na tom by nebylo nic divneho, parkrat jsme si psali a pak dlouho nic az mi napsala jeho pritelkyne s tim, ze dotycny tragicky zemrel a nabizela mi po nem k prodeji detektory co ji zbyly v pozustalosti. Tak tot asi vse k tomu tvemu povidani.
hynek0_0
24. 11. 2012, 00:44Je to strašně moc zajímavé, už jsem ten příběh slyšel, ten pán co si na té parcele postavil chatu, pár mincí taky našel a když mu bylo kolem sedmdesáti, tak ho našli mrtvého i s manželkou. No a za pár měsíců našli mrtvou babičku i o pár domů vedle, taky snad prý měla kšeftovat s mincemi. Všechno to byly sebevraždy, vyprávěli mi to kdysi nějací manželé Stodolovi.
tocomabyt
24. 11. 2012, 03:18pekne poctenicko :)
asi by si sa divil kolko ludi to zere aj s navijakom :))
h.
24. 11. 2012, 06:29hej hodinu a pul vám píšu podobné příběh a pak když dám odeslat.....
počítač se mi technokraticky vysměje : musíte být přihlášeni do systemu
byl to příběh jednoho zlatého medailonu v hebrejštině a 13 tolaru RUDOLF II
AZRAEL
24. 11. 2012, 07:50je jedno kolko je na tom pravdy citanie zaujimave ja by som to mozno skusil ponuknut panovi Jakubiskovi toto je jeho parketa a mam pocit ze by to bol celkom fajn namet na film.
stepe
24. 11. 2012, 09:35AZRAEL - pan Jakubisko je ohavný kýčař a ta jeho "tvorba" je nekoukatelná. O té jeho vychcané sqwav se netřeba ani zmiňovat. Jistě není náhodou, že ač sami žerou kaviár dluží kdekomu a kdo jednou shlédne film od Jakubiska dlouho nechápe, zvrací a říká si - UŽ NIKDY!!! Ne nadarmo se mu říká Kýčař Bača, nebo Mistr Propadáků. ---- To jsi ale šlápl do pěkného hooowna!
Lupardo
24. 11. 2012, 09:52Pěkné, rád si počtu o něčem tak tajemném a zamotaném. U nás měl být také za třicetileté války zakopaný velký poklad, to pravily povesti a vyprávěčky. Toho se měl potom následně chytnou místní hodinář a poklad hledal. Nakonec mu z toho drclo a hodil si mašli na stromě kde měl být údajně dle jeho písemností poklad zakopán. No a jestli se bojíš té krabičky s tou padesátkou stříbrných, tak mi je klidně pošli, já se o ně postarám. Se smrťákem kamarádím a jsme v neustálém kontaktu.
rumburag
24. 11. 2012, 11:30To o tom tragickem zahynuti mladika se kterym si v diskuzi psal jak ti jejo pani nabizela detektory od ktereho snad pochazi foto... jsem taky slysel myslim ze se prezdival heimdall. ale spis se bal ze foto nalezu poslal spoustu lidem a pak se bal z postihu... tak si radeji vymyslel prihodu o tragickem zahynuti.....
šarpek
24. 11. 2012, 11:55Jedna zlatá mince tohoto nálezu byla na aukru prodana za 80 000kč do polska... a další ostatni mince ma jisty pan z jiznich cech... tot vše co vím......
jasmina24
24. 11. 2012, 12:08Pĕkný počteni... a fotky jsou taky velice povedené..... gratulace.....
Sabaton
24. 11. 2012, 12:36Sabaton
24. 11. 2012, 12:43MRKVIČKA
24. 11. 2012, 13:02Vysvĕtlení: z nálezu zbyl pouze jeden tolar -ten je na dnĕ Jordánu a 50ks drobných cenĕjších mincí ty jsou nĕkde zahrabané na zahradĕ.. Ty nachází při kopáni základů na garáž můj zatím nenarozený nevlastní syn. Ale to vše až v roce 2041,myslim že nĕkdy v dubnu....
CheGuevara
24. 11. 2012, 13:242041? máš harmonogram jak Koudelka?
fagin
24. 11. 2012, 14:07Docela jsi mne vyděsil, jdu hodit všechny tři stříbrné co jsem našel do rybníka.
MRKVIČKA
24. 11. 2012, 14:55Vysvĕtlení: z nálezu zbyl pouze jeden tolar -ten je na dnĕ Jordánu a 50ks drobných cenĕjších mincí ty jsou nĕkde zahrabané na zahradĕ.. Ty nachází při kopáni základů na garáž můj zatím nenarozený nevlastní syn. Ale to vše až v roce 2041,myslim že nĕkdy v dubnu....
prtinek
24. 11. 2012, 16:41Moc hezký příběh
Na poli u jedné vesnice našli desítky mrtvých hrabošů - možná taky vyhrabali nějaké mince
stev foset
24. 11. 2012, 17:19zajímavý příběh
wessel
24. 11. 2012, 17:53Tak z tohodle pohledu je nejbezpečnější rozorat plechovku od leča plnou sockorun. . Kolika let se dožil strejda Husák. .
pepa_d
24. 11. 2012, 19:31Škoda že už nevychází Rudá vatra, Peyman a Jasánek by byla dobrá dvojka. Stačí si přečíst ostatní přízpěvky a je každýmu jasno. Nachází hovno, tak alespoň sesmolí takovej blud.
CheGuevara
24. 11. 2012, 20:05ale tak aspoň pokus o fórek... spíš je směšný že tomu někdo uvěřil...:D
sity
24. 11. 2012, 20:34pepa_d je vidět že si vůl!!!
zimbera
24. 11. 2012, 21:061984 jsem se narodil. Snad nĕco podobného taky jednou najdu. Lovu zdar.
sity
24. 11. 2012, 21:12Pepa_d je vidĕt že si vůl!!!
Merkur
24. 11. 2012, 21:16H. CH. Andersen by z tebe měl radost.
Tiptop
24. 11. 2012, 21:17Krása fakt aj na prečítanie....
wessel
25. 11. 2012, 00:00Ale tak jasně že je to fikce, ale je to konstruktivní a dalo práci to napsat. Když je to pole profláklý v tom článku muselo by bejt profláklý i ve skutečnosti a tady o tom nikdo nic neví.
pepa_d
25. 11. 2012, 05:57sity, kráva ze mě těžko bude, dovedo
tausig
25. 11. 2012, 09:20slušný! pravdivý? ví sám Peyman!
krteček peta
25. 11. 2012, 11:30jjj HANZ CHRISTIAN ANDERSÉÉN JO by mel z tebe radost ty fotky už jsem vydel na internetu v jinem članku. . je to ubohost takhlenc si vymejšlet no je to hnuss velebnosti jestli vys našel ty mince tak ja jsem našel na poli rozhazenejch 100 zlataku a 5OO stříbrnaku hhhh autor při psaní tohodlenc neslislu si zaponmel dat prašky
wett
25. 11. 2012, 14:14Peymene ty seš ďábel. Paráda.
čumim
25. 11. 2012, 14:20Peyman-Jako vždy
MRKVIČKA
25. 11. 2012, 18:04Dĕkuji za milé komentáře. Vždy potĕší. A pro ty kterým se články nelibi můžu příštĕ nafotit kalkulačkou kus ohlého hřebíku s názvem UFO.. Prosim o určení.. tak jak je to tady zvykem. Rozhodnĕ s tím budu mit ménĕ práce......
militaria
25. 11. 2012, 19:06Pěkná pohádka... I když podobný poklad se u Tábora. A podobně se rozebral, ale zbytek dopátrali komáři. Hodně lidí z okolí má část toho pokladu doma. Je pravda, že tam hodně mužů umírá, ale než pokladu bych to připisoval rakovině způsobované podložím... Tvůj poklad v Jordánu ještě nenašli, ale opět "něco" vyplavalo, viz pyrotechnická zpráva z 23.11.2012: http://www.taborcz.eu/aktuality-souvisejici-s-projektem/d-9229/p1=9764
jurdicz
25. 11. 2012, 19:34Jen nebylo by lepší místo pohádek vzít detík do ruky a mazat do lesa
Honza 33
25. 11. 2012, 19:42ragnarog
25. 11. 2012, 20:34jurdicz: A proč? Aspoň toho zbyde víc na nás, ne?
Peyman: Dobré počtení, vzhůru do dalších mystifikací! A těch pitomců, co ani nepoznají fór a pak tady blejou urážky, si nevšímej...
buben
25. 11. 2012, 21:28pekne sem pocet. dik buben
Ringo77
25. 11. 2012, 22:02Dobře jsi to napsal, moc hezký.
jurdicz
25. 11. 2012, 22:06No počtení je to fakt pěkný. Ale je to trochu na infarkt. Ale že to někoho nasere, to nechápu. Za autorskou snahu
hypo1
25. 11. 2012, 22:06Peyman, ty seš hovado
jasmina24
25. 11. 2012, 22:41Hypo opatrnĕ nerozčiluj se! Praskne ti v hlavĕ žilka a budeš tahat nohu. To už si nezahledáš!!! pozor na to!!!
zobin
26. 11. 2012, 00:44pliza27
26. 11. 2012, 05:34supr, vždyť co by bylo hledání bez fantazie. Dávám
vokoun
26. 11. 2012, 08:02paymane fakt dost dobrý články. to mě na tom webu potěší dyž si někdo umí dělat taky prču... jen tak dál
veprik
26. 11. 2012, 08:38Bomba čtení
kim
26. 11. 2012, 09:40Fieldmaster
26. 11. 2012, 09:41super počteníčko
vassilij
26. 11. 2012, 10:35To Peyman: odkud je foto těch tolarů nebo co je to za depot? Klidně radši na mail ;-)
Díky moc
trinitr@volny.cz
milda70
26. 11. 2012, 12:09Dobře se to čte.
hypo1
26. 11. 2012, 12:25jasmina24: Já se nerozčiluju, to byla věta chvály a Peyman to určitě pochopil. Mám rád jeho psychočlánky
ignis
26. 11. 2012, 12:29Prvá fotka je fakt na infarkt.
Za snahu dávam autorovi
kukes21
26. 11. 2012, 20:31Super čtení
olda 41
26. 11. 2012, 22:49Nádherné počteníčko.
F2
27. 11. 2012, 00:19Pěknej příběh :D
Krutor
27. 11. 2012, 01:47Peyman: Kdybys ubral počty mincí, nepřeháněl to tolik a vynechal konec, tak by se tomu dalo věřit. Jinak parádní fabulace. Trénuj psaní a pamatuj, že zdařilá mystifikace musí být založená na aspoň zčásti na pravdě. Máš talent, ale nepodceňuj detaily.
ignis
27. 11. 2012, 09:23Stala sa mi presne rovnaká príhoda s pokladom.
Poklad nebol z poľa, ale z lesa, mince boli iba medené a bolo ich trochu menej, asi 50 kusov.
Po troch rokoch od nálezu pokladu som sa zrazil na kole s autom. Urobil som si otras mozgu a odreniny, našťastie som to prežil.
dolin
27. 11. 2012, 10:54Já zažil to samé s tankama,.... jdu a jeden, druhý, třetí,.. další!!!.... a nemusel sem ani hrabat v turkyni (bo byly vidět v pohodě),............. ale bylo to na Dukle a bohužel neunesl jsem ani jeden do autobusu. Tak tam taky straší dodnes.
Benjo
27. 11. 2012, 11:42Hezké čtení... také mám velkou představivost, v životě to tak je že vše dobré je vyváženo vždy něčínm špatným.
Punknastenka
27. 11. 2012, 20:38Další NEuvěřitelná hitorka...
Murphy
28. 11. 2012, 19:49Tož dobré počtení, bych to aj sfilmoval Když jsem byl první jo...
Bajo72
28. 11. 2012, 22:17Kajman1
30. 11. 2012, 17:56Tak jsem ti to sezobnul. hezky napsaný!!
Bubi
30. 11. 2012, 20:15Miluji Tvé články! Nemají žádnou chybičku a velmi potěší! Jen tak dál chlape!
kokerss
02. 12. 2012, 11:17Dávám za talent Pěkně se to čte.
Habos
04. 12. 2012, 20:06pěkné počtení
jauveles
07. 12. 2012, 00:27Pánové taky jsem našel poklad a bylo z toho obrovský neštěstí, já se blbec oženil!
shi tzu
07. 12. 2012, 00:58dobrý čtení.......
hypo1
07. 12. 2012, 12:39Tady je ještě video jak to Peyman v Čičmanoch tahá ze země ten poklad mincí:
http://www.youtube.com/watch? v=8yBTNpFZDEI
Vlasov68
17. 12. 2012, 00:11Tedy jsem si pěkně početl a krásně zasnil.
nikola15
24. 08. 2015, 11:39peyman : ty budeš asi pěknej píčus!!!