Víc hlav víc ví
Neprezentovat jen hromady nálezů a snažit se o každém jednotlivě dozvědět se co nejvíce by mělo být krédem každého přispivatele Detektorwebu. Jsem vždy rád, že se mi ozývají lidé, kteří obohatí mé znalosti. Jako v případě klíčů a závěsného zámku, které jsem tu odprezentoval nedávno. Chtěl bych těm, které to zajímá, ukázat snímky, které mi nezištně poskytl streleckvz. Ten můj ho nemá a i když se v tomto případě jedná o jiný tvar těla zámku, systém je prakticky stejný. A dále příspěvek od schmida o letování mědí, který byl použit při výrobě těchto klíčů a podle mne i zámku. Cituji :" Tyto klíče se vyráběly tak, že se vykované oko vložilo do trubičky stočené z plechu a sletovalo se to dohromady mědí... v praxi to tenkrát bez autogenu vypadalo tak, že se mezi díly vložil měděný plech a celé se to pak ohřálo ve výhni. Ve tvém případě asi trošku míň, že tam ještě kousek toho plechu zůstal neroztavený. Dnes se podobná technologie ještě třeba používá při spojování pásových pil na dřevo, jen se to ohřívá odporově. "Na závěr ještě odkaz na článek o nálezu závěsného zámku ze zaniklého hradu Auersperku a jeho zkoumání průmyslovým tomografem...http://www.starahut.com/AT/AT21/visaci_zamek_Auersperk.pdf
ROSSY
Přispívat do diskuze a hlasovat pro vybrané komentáře mohou jen registrovaní. Prosíme, zaregistrujte se nebo se přihlašte!
Komentáře
snowfell
13. 06. 2011, 10:04Rossy
13. 06. 2011, 10:07Ještě jsem zapoměl napsat jak se vyráběl závít dutého klíče. Na závit dříku mechanismu zámku se natočil drát, který se po vyšroubování vletoval do dutého těla klíče.
Rossy
13. 06. 2011, 10:09Stejně se asi vvyráběl i závit mechanismu a tím mohly vznikat různé kombinace.
bandyt
16. 06. 2011, 16:05Překrasný unikát čim víc tim líp